Skip links

Urządzamy dom modułowy 35 m

Domy modułowe to nie tylko szybkie, ale też ekologiczne rozwiązanie. Decyduje się na nie coraz więcej osób, które stawiają budynki o bardzo różnej powierzchni. Mogą to być mieszkania pełnowymiarowe, a także małe domki dla jednej osoby lub przeznaczone do użytku sezonowego. W tym przypadku często wybierany jest dom modułowy 35m. Taki metraż pozwala na swobodne funkcjonowanie, ale czasem wymaga specjalnych rozwiązań. Co zrobić, żeby maksymalnie wykorzystać powierzchnię domu modułowego?

Dlaczego stawiamy mały dom modułowy?

Jeśli powierzchnia zabudowy wynosi nie więcej niż 40 m2 to domek modułowy składa się z jednego elementu, tworzącego całość. Jego postawienie jest szybkie, moduł łatwo przetransportować w całości i umieścić na działce. Taki dom jest prosty i tani w utrzymaniu.

Dom o powierzchni 35 m2 to doskonałe rozwiązanie dla kogoś, kto chce szybko postawić własny dom. Tym bardziej, że jeśli powierzchnia zabudowy nie przekracza 35 m, nie trzeba starać się o pozwolenie na budowę — co znacznie oszczędza czas potrzeby na załatwianie formalności. Stawiając większy dom modułowy, musimy zadbać o odpowiednie zgody.

Domy modułowe to też mniej sprzątania po budowie, ze względu na fakt, że moduły transportuje się w całości i umieszcza na przygotowanych wcześniej fundamentach. Na miejscu nie trzeba nic składać.

Co można zrobić w domu modułowym?

Moduły mają konstrukcję szkieletową. Narożniki ścian i dachu, a także strop składają się z belek i słupków, między którymi znajduje się ocieplenie — najczęściej z wełny mineralnej. To sprawia, że świetnie sprawdzają się zimą. Ściany domów modułowych wyłożone są płytą OSB, która pozwala na dowolne wykończenie. Dom można dodatkowo pokryć styropianem, na który nałożymy tynk lub wyłożymy naturalnym drewnem.

Całoroczny dom modułowy wymaga ogrzewania. Ten element odpowiednio dopasowany, spełni nasze indywidualne potrzeby. W domu modułowym możemy mieć zarówno pompę ciepła, jak i kocioł gazowy, a także ogrzewanie podłogowe. Możliwe rozwiązania pozwolą stworzyć energooszczędny dom modułowy już w kilka godzin.

Pomieszczenia w domu modułowym

Możliwości techniczne to nie wszystko. Decydując się na domy modułowe, musimy pamiętać, że wnętrze powinno być użytkowe i dopasowane do naszych potrzeb. Parterowy domek modułowy to doskonałe rozwiązanie na działkę pod miastem. Wiele projektów uwzględnia w nim taras.

W środku znajdziemy kuchnię, łazienkę i sypialnię, a często też pokój dzienny — w zależności od projektu układ i wielkość pomieszczeń będą różne. Dobrze jest oszczędzać powierzchnię, wykorzystując wysokość budynku. Korzystając z sypialni z antresolą, zyskamy przestrzeń na dodatkową szafkę. W kuchni i łazience warto postawić na zabudowę meblową — sprzęty zajmą mniej miejsca, a blaty zapewnią nam dodatkowe miejsce na ustawianie niezbędnych rzeczy.

Domy modułowe dopasowane do ciebie

Inwestorzy, sprzedający domy modułowe chcą spełnić oczekiwania wszystkich klientów. Wśród dostępnych ofert znajdziemy dom modułowy 35m, ale też większe konstrukcje, często złożone z kilku modułów. Idealny dom znajdą wśród nich zarówno single, jak i wieloosobowe rodziny.

Moduły umożliwiają zastosowanie wielu nowoczesnych rozwiązań związanych ze stolarką okienną i drzwiową, ociepleniem i grzaniem. Możemy też dowolnie dopasowywać do swoich wymagań ich wygląd. Wszystko to sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na taki właśnie domek. Ta niewielkich rozmiarów konstrukcja, jest całkowicie bezpieczna, wytrzymała i nadaje się do mieszkania zarówno latem, jak i zimą.