Własny dom to marzenie każdego. Niektórych przeraża jednak dość długie załatwianie wszystkich formalności związanych z budową, jak i sam jej etap. Co zatem zrobić, aby skrócić ten czas i cieszyć się własnym kątem już w kilka miesięcy? Mamy na to sposób – domy modułowe Smart Mod.
Zadajmy sobie pytanie, co to tak naprawdę jest dom modułowy. To nic innego, jak szybkie budowanie, które jest oparte na łączeniu wszystkich przygotowanych wcześniej w fabryce elementów. Dzięki temu, że 90% prac wykonanych jest poza placem budowy, samo stawianie budynku trwa zazwyczaj od 1 do 3 dni. Czy to nie fantastyczne, że od czasu złożenia zamówienia na dom czekamy zaledwie kilka miesięcy? Nie musimy mieć pod ciągłą kontrolą ekipy budowlanej, oszczędzamy czas i co równie ważne – bałagan na działce nas nie dotyczy.
Czym charakteryzują się domy modułowe Smart Mod
Charakterystyka domów modułowych Smart Mod jest bardzo prosta, to przede wszystkim:
- Krótki termin realizacji całej inwestycji – dzięki temu, że domy budowane są w całości w fabryce, a ich montaż na działce trwa zazwyczaj od 1 do 3 dni. W ciągu około 3 miesięcy od złożenia zamówienia możemy cieszyć się gotowym domem
- Nowoczesny design – co to oznacza ? wszystkie elementy, które zazwyczaj są widoczne, takie jak np. rynny, w domach modułowych Smart Mod zostały ukryte, dzięki temu bryła budynku nabiera prostego, ale jakże nowoczesnego wyglądu
- Indywidualne podejście do każdego klienta – to on wybiera kolorystykę, jak i materiał z jakiego będzie wykonana elewacja, dzięki temu każdy Smart Mod jest niepowtarzalny i idealnie dobrany według kryteriów klienta, dopasowany do otoczenia.
- Kompleksowe wykonanie – każdy z domów modułowych posiada gotową instalację wodno kanalizacyjną i elektryczną, a na życzenie klienta może zostać wyposażony również w meble i dodatkowe urządzenia. Dzięki takiemu wykończeniu dom nadaje się od razu do zamieszkania.
- Wysoka jakość materiałów, z jakiej zostały wykonana domy modułowe Smart Mod zapewnia komfortowe użytkowanie.
- Przytulne wnętrze – jest dopracowane i zagospodarowane w każdym centymetrze, jest funkcjonalne i bardzo przestrzenne.
Konstrukcja w domach modułowych Smart Mod
W domach modułowych ze względu na konieczność transportu, a następnie podnoszenia dużych modułów, konstrukcja musi być odpowiednio wzmocniona. Dlatego całość konstrukcji wzmocniona została w ścianach i suficie płytą budowlana Durelis, która jest mocowana pod płytę gips kartonową. Dzięki temu budynek jest sztywniejszy, pozwala to również na montaż półek lub urządzeń, które maja się znajdować na ścianie.
Aby zachować jak najlepszą izolację i zredukować mostki termiczne, domy modułowe SmartMod wykonane są drewna.
Konstrukcja dachu w domu modułowym to następujące warstwy:
- płyta g/k 12mm
- płyta Durelis 12mm
- membrana paroizolacyjna
- podkonstrukcja z drewna suszonego, czterostronnie struganego tworząca przestrzeń instalacyjną
- izolacja termiczna z wełny mineralnej
- konstrukcja nośna z drewna suszonego, czterostronnie struganego
- łata spadkowa
- płyta OSB 22mm
- 2x papa termozgrzewalna
Konstrukcja ścian w domu modułowym SmartMod:
- płyta g/k 12mm
- płyta Durelis 12mm
- membrana paroizolacyjna
- łaty z dodatkowym dociepleniem (w budynkach całorocznych)
- izolacja termiczna z wełny mineralnej
- konstrukcja nośna z drewna suszonego, czterostronnie struganego
- membrana wiatroizolacyjna
- listwa drewniana
- płyta elewacyjna montowana na klej lub elewacja drewniana
Konstrukcja podłogi w domu modułowym SmartMod:
- panele podłogowe lub terakota
- płyta cementowo-drzazgowa lub OSB 22mm
- membrana paroizolacyjna
- wełna mineralna pomiędzy konstrukcją podłogi
- konstrukcja nośna z drewna suszonego, czterostronnie struganego
- membrana paroprzepuszczalna
- płyta Durelis 12mm zabezpieczona od spodu przeciwwilgociowo
Domy modułowe całoroczne
Domy modułowe całoroczne Smart Mod to domy przeznaczone dla nawet pięcioosobowej rodziny. Są samowystarczalne i bardzo wygodne. Domy te budowane są zazwyczaj z dwóch lub trzech modułów, połączonych ze sobą. Etap łączenia odbywa się już na działce inwestora. Aby izolacja w domach modułowych Smar Mod była na jak najwyższym poziomie, ocieplane są one wełną mineralną – dach to 25cm wełny, natomiast ściany i podłoga to 20-sto centymetrowa warstwa izolacji. Wełna połączona ze szkieletową konstrukcja budynku (drewno certyfikowane wysuszone czterostronnie strugane)i stolarką okienną o wysokiej jakości, daje bardzo dobre efekty izolacyjne jak i akustyczne. Zastosowanie wełny mineralnej wykonanej z ognioodpornego włókna, zapobiega rozprzestrzenianiu ognia w razie pożaru. Do ogrzewania domów modułowych całorocznych stosuje się elektryczne konwektory, maty grzewcze lub nowoczesne rozwiązanie, jakim jest podczerwień. Na chłodne jesienne wieczory można dodatkowo zamontować kominek typu koza, a w gorące letnie dni klimatyzację typu Split (ma ona również funkcję grzania). Dla zapewnienia bezpieczeństwa domownikom, dodatkowo można również zamontować alarm, jak i rolety zewnętrzne, które oprócz bezpieczeństwa zapewnią prywatność.
Elewacja w domu modułowym całorocznym Smart Mode występuje w czterech wariantach :
- płyta cementowo- drzazgowa Cetris 10cm, która jest malowana farbą elewacyjną,
- płyta włókno-cementowa Equitone 8mm – płyty te produkowane są w kolorze i nie wymagają dodatkowego malowania czy impregnacji,
- deska elewacyjna świerk skandynawski – impregnowana,
- deska elewacyjna modrzew syberyjski – impregnowana.
Wysokość wnętrza w domach modułowych to 2,5m, mogą być wykończone wedle uznania inwestora.
Więcej można się dowiedzieć pod linkami:
Domki letniskowe i kempingowe Smart Mode
Domek letniskowy to idealne rozwiązanie, aby stworzyć własne miejsce daleko od zgiełku miasta, miejsce, w którym będziemy mogli wypocząć i zebrać siły. Wyjazdy weekendowe czy tygodniowe wyjazdy wakacyjne, staną się ulubioną formą wypoczynku. Jeżeli mamy takie miejsce do którego lubimy wracać, to warto zastanowić się nad zakupem domku letniskowego Smart Mode.
Domki kempingowe to propozycja dla inwestorów, którzy pragną założyć ośrodek wypoczynkowy jak i dla tych, którzy pragną go rozbudować i unowocześnić. Jest to bardzo wygodna opcja, ponieważ na czas montażu ośrodek nie musi być zamykany, a jeżeli będzie potrzeba przeniesienia domku kempingowego w inne miejsce, nie będzie z tym najmniejszych problemów.
Podobnie jak domy całoroczne, domki letniskowe i kempingowe w całości produkowane są na hali, na działkę trafiają jako gotowy budynek.
W domkach letniskowych konstrukcja budynku wykonana jest z certyfikowanego drewna konstrukcyjnego, a izolacja to wełna mineralna (dach i podłoga to 20cm wełny, natomiast ściany pokryte są 15 centymetrową warstwą ocieplenia) Stolarka okienna to okna aluminiowe trzykomorowe z podwójną szybą. Elewacja budynku, to albo płyta cementowo-drzazgowa Cetris 10mm malowana farbą elewacyjną, albo deska elewacyjna świerk skandynawski już zaimpregnowana. Wysokość wnętrza to 2,2 metra. Domki letniskowe Smart Mod występują w wielu wariantach i można je dobrać według uznania.
Konstrukcja w domkach kempingowych jest również drewniana, drewno jest suszone czterostronnie strugane. Jeżeli chodzi o izolację występuje ona w dwóch wariantach, zależnych od przeznaczenia domku kempingowego. W wersji letniej służącej jako typowy domek letniskowy to 7,5 cm wełny na dachu, podłodze i ścianach, natomiast wersja całoroczna to 20cm wełny na dachu i podłodze i 15 cm na ścianach. Stolarka okienna to okna PCV pięciokomorowe z podwójną lub potrójną szybą. Elewacja podobnie jak w domkach letniskowych, występuje w dwóch wariantach. Kolorystyka budynków może być różnorodna w celu późniejszej identyfikacji domków kempingowych. Wysokość od podłogi do sufitu do 2,4 metra. Domki występują w wielu odsłonach i różnych powierzchniach. Aby zachować cały ośrodek wypoczynkowy w tej samej nowoczesnej odsłonie możliwe jest również postawienie recepcji.